لوازم کاشت ناخن شامل چه چیزهایی است؟


لوازم کاشت ناخن دارای 13 عضو اصلی می باشد که بسته به نوع کاشت ناخن مورد استفاده حرفه ای قرار می گیرند، کاشت ناخن معمولا با دو نوع از مواد انجام شده و این دو نوع شامل:

مواد پودری: که باید با لیکوئید مخصوص ترکیب شده تا آماده استفاده شوند.

مواد ژله ای: که برای استفاده از آن و خشک نمودن حالت ژله ای این مواد، باید دست ها را در دستگاهی به نام UV و یا LED قرار داد.

بسته به نوع کاشت ناخن می توان به انتخاب لوازم کاشت ناخن اقدام نمود، این لوازم به شرح زیر می باشند:

1. لوازم مانیکور: که شامل پوشر یا عقب زن، نیپر، کاتر، روغن کوتیکول و… می باشند و یا سر سوهان های مخصوص مانیکور که در دستگاه سوهان برقی مورد استفاده قرار می گیرند.

2. انواع سوهان دستی: اهمیت ویژه ای در لوازم کاشت ناخن داشته و مخصوص فرم دهی به ناخن ها قبل از کاشت می باشند و همچنین در مرحله پس از سوهان برقی برای تعدیل و مسطح کردن سطح ناخن به کار می روند.

3. قلم مواد گذاری کاشت ناخن: از دیگر لوازم کاشت ناخن که بدون وجود آنها تکنیک کاشت ناخن میسر نیست، قلم های سر تخت باریک و یا سر گرد و پهن سموری است که مواد گذاری حرفه ای کاشت ناخن را ممکن میسازند.

4. بافر و پولیش: دو قطعه فشرده اسفنجی که کاربردی وسیع در مسطح کردن سطح ناخن دارند و برای براق و شفاف نشان دادن ناخن های کاشته شده مورد استفاده قرار می گیرند.

5. ضد قارچ: این ماده حالتی ضد عفونی کننده و فرار دارد که قبل از استفاده از پرایمر بر روی صدف طبیعی ناخن ها، به وسیله یک قلم مو که مانند قلم لاک طراحی شده بر روی ناخن ها استفاده می شود.

6. پرایمر: از مواد اصلی در لوازم کاشت ناخن بوده و جهت ایجاد چسبندگی بین صدف طبیعی و مواد کاشت ناخن و در نتیجه استحکام ناخن کاشته شده به کار می رود.

7. دستگاه سوهان برقی: دستگاه سوهان برقی دارای یک مته در نوک خود بوده و تعداد دورهای این مته در دقیقه و سرعت و قدرت آن، تعیین کننده کیفیت دستگاه می باشد، از سوهان برقی برای صیقل دادن به سطح ناخن کاشته شده استفاده می شود.

8. دستگاه UV:دستگاه کوچک با ابعاد و طرح های مختلف بوده اما معمولا دارای 2 یا 4 چراغ UV می باشد، این چراغ ها می توانند در مدت زمانی بین 120 تا 180 ثانیه مواد ژله ای کاشت ناخن و یا لاک جلیش ( ژلیش ) را خشک و فیکس نمایند.

9. پودر کاشت ناخن: در انواع مختلف و با رنگ هایی متنوع موجود بوده و حالتی روان و یکدست دارد، انواع پودر اکریلیک کلیر و یا رنگی با مایع مخصوص ترکیب شده و خمیری یکدست را برای ساخت صدف مصنوعی ناخن در دسترس قرار می دهد.

10. لیکوئید: ماده ای شفاف با تناژ زرد، بی رنگ و یا بنفش بوده و دارای بویی تند و زننده است و نباید آن را  به طور مستقیم استشمام نمود. این مایع، حلال پودر کاشت ناخن بوده و ترکیبی خمیری شکل را پدید می آورد، در استفاده از لیکوئید باید به شکلی حرفه ای اقدام نمود تا خمیر مورد نظر دارای انعطافی استاندارد شود.

11. مواد کاشت ژله ای ناخن: این مواد ژله ای در سه حالت طراحی شده و برای خشک شدن نیاز به دستگاه UV دارد.

12. لاک های ژله ای: این لاک ها دارای حالتی همچون ژل مو بوده و در سه مرحله مجزا مورد استفاده قرار می گیرند، بدیهی است در هر مرحله باید دست ها را درون دستگاه UV قرار داد.

13. تیپ: این محصول بسیار شبیه به ناخن مصنوعی بوده و به عنوان پایه ای محکم بر روی ناخن های کوتاه به وسیله چسب مخصوص فیکس شده و مواد کاشت ناخن بر روی تیپ قرار می‌گیرد.