مراحل کاشت ناخن در هفت گام حرفه ای

فروش و مشاوره لوازم کاشت ناخن

کاشت ناخن دارای چندین مرحله است که هر کارشناس زیبایی ناخن باید از آنها به شکل تئوری آگاه بوده و تسلطی بی چون و چرا برای اجرای عملی کامل هر یک از این مراحل داشته باشد. مجله پزشکی آسان طب به علاقمندان این رشته توصیه می کند به مقاله انواع کاشت ناخن در همین سایت مراجعه کرده و از چگونگی هر یک از روش های زیباسازی ناخن ها به وسیله مواد مخصوص مطلع شوند، مراحل کاشت ناخن به این ترتیب می باشند:

1-انجام مانیکور خشک

2-فرم دهی به ناخن ها با سوهان دستی

3-آماده سازی صدف و کوتیکول ناخن ها

4-استفاده صحیح از ضد قارچ و پرایمر

5-مواد گذاری تخصصی و بدون اشکال

6-استفاده حرفه ای از سوهان برقی

7-بافرینگ و شاینینگ ( پولیش ناخن ها )

معرفی کامل لوازم کاشت ناخن

پس از مروری مختصر بر لوازم کاشت ناخن لازم است به معرفی کامل هر یک از این لوازم یا محصولات بپردازیم. بعضی از این لوازم کاشت ناخن دارای انواع مختلف بوده و به فراخور موقعیت، می توانند کاربردی متفاوت داشته باشند.

قلم 6 تا 10 نیل آرت

این قلم ها دارای دسته ای بلند و راحت بوده و موهایی منظم و فشرده با سری تخت دارند، از قلم شماره 6 برای ناخن های ریز و ظریف استفاده شده و معمولا قلم استاندارد کاشت ناخن پودری قلم شماره 8 یا 10 نیل آرت می باشد. برای استفاده از این قلم ها کافیست تنها نوک این قلم ها را به لیکوئید آغشته نموده و سپس داخل پودر اکریلیک هل دهیم. به این ترتیب بسته به سایز قلم، مقدار مناسبی از پودر بر روی آن قرار خواهد گرفت. همچنین باید نسبت به تمیز کردن این قلم ها پس از هر بار مواد گذاری اقدام کرده و به محض چسبیدن پودر اضافی بر روی آن، از قلم زاپاس استفاده نمود.

قلم سموری کاشت ناخن

این قلم مخصوص کاشت ناخن ژله ای و یا تکنیک وان بال در کاشت تخصصی ناخن می باشد که دارای برسی با طول یک یا دو سانت بوده و سر آن گرد می باشد، موهای این قلم از جنسی طبیعی بوده و پهنای آن توسط ناخن کار و بنا بر تشخیص او انتخاب خواهد شد.

پودر اکریلیک

پودر اکریلیک شامل انواع پودرهایی با تناژ صورتی، هلویی و یا کلیر می باشد، همچنین پودرهایی با تناژ کرم یا هلویی که در تکنیک گریم ناخن مورد استفاده قرار می گیرد نیز از همین جنس می باشند. انواع پودر رنگی اکریلیک نیز در طراحی های دائم و یا کاشت های فانتزی ناخن به کار می روند. معروف ترین نوع این پودرها انواع پینگ یا صورتی می باشند و یا پودر سفید اکریلیک که در فرنچ دائمی ناخن کاربردی وسیع دارند.

لیکوئید ، مهمترین لوازم کاشت ناخن

لیکوئید یکی از مهمترین لوازم کاشت ناخن بوده که پس از ترکیب با پودرهای مختلف، حالتی خمیری را برای این پودرها پدید می آورد، اگر قلم شما از انواع قلم سموری است باید در ابتدا تمام قلم را در لیکوئید فرو برده و یکبار با دستمال کاغذی تمیز نموده و خیسی آن را بگیریم. سپس برای بار دوم نوک آن را در لیکوئید زده و سپس آغشته به پودر نمائیم.

پرایمر ماده‌ای همانند چسب

از دیگر لوازم کاشت ناخن می توان به پرایمر اشاره نمود که معمولا حالتی شبیه به لاک داشته و فرمولاسیون آن برای انواع کاشت متفاوت از دیگری است. این ماده حالتی شبیه به چسب داشته و وظیفه آن چسباندن مواد کاشت ناخن به صدف طبیعی ناخن هاست.

ضد قارچ برای ضد عفونی کردن ناخن طبیعی

این محصول حالتی مایع داشته و با قلمی شبیه به قلم لاک ناخن بر روی صدف ناخن ها قرار می گیرد. ضد قارچ همانطور که از اسمش پیداست محصولی برای ضد عفونی کردن بوده و سطح ناخن ها را از هرگونه رطوبت یا چربی پاک می نماید و به این ترتیب از ایجاد قارچ در زیر ناخن های کاشته شده جلوگیری می کند.

بافر و مسطح نمودن صدف ناخن

بافر یک تکه اسفنج مکعبی شکل است که سطح آن زبر بوده و قابلیت مسطح نمودن سطح ناخن کاشته شده را داراست، از این محصول در مرحله پایانی کاشت ناخن استفاده شده، قطعات ریز و اضافی را از دور و اطراف ناخن برداشته و یکی از اصل کاری ها در لوازم کاشت ناخن به شمار می آید.

انواع سوهان دستی زبر و نرم

دو نوع معروف آن، سوهان دستی زبر و سوهان دستی نرم می باشد، از این دو سوهان جهت فرم دهی به شکل ظاهری ناخن ها و همچنین برای فرم دادن به قطر و حالت مواد کاشت ناخن استفاده می شود. سوهان های دستی ناخن معمولا حالتی هلالی شکل داشته و یک سمت آن نرم و سمت دیگر زبر و خشک می باشد تا استفاده از آن را برای ناخن کار راحت و آسان سازد.

پولیش، برای ایجاد درخشش

پولیش نیز حالتی شبیه به اسفنج لاتکس داشته و به وسیله مالیدن این اسفنج بر روی ناخن های کاشته شده می توان درخششی قابل توجه را در سطح ناخن ها ایجاد نمود، همچنین در پروسه مانیکور و پدیکور نیز به منظور ایجاد درخشش بر روی ناخن های طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد.

لوازم جانبی در کاشت ناخن

از دیگر لوازم جانبی که در کاشت ناخن مورد استفاده قرار می گیرد می توان به فرمر اشاره نمود که حالتی شبیه به کاغذ داشته و با جنسی مقوایی و یا فلزی در دسترس قرار دارد. این محصول مخصوص زمانی است که می خواهیم بدون تیپ گذاری به کاشت ناخن بپردازیم. لوازم دیگری نیز مانند نیل آف و یا استند طراحی ناخن وجود دارند که به ترتیب، اولی در زمان ترمیم و یا برداشتن کاشت ناخن و دیگری در زمان تمرین برای دیزاین ناخن مورد استفاده قرار می گیرد. جا قلمی نیز یک ظرف استوانه ای شکل است که در دهانه خود دارای قطعاتی شبیه گیره می باشد و داخل این جا قلمی را از استون 100% پر می کنند. پس از مواد گذاری در کاشت ناخن و یا به محض آلوده شدن قلم با مواد اضافی کاشت و… باید این قلم ها را به گیره های جا قلمی متصل نموده و برس قلم داخل استون قرار گیرد تا مجدداً تمیز شوند.

بهترین مارک مواد کاشت ناخن چیست؟

میتوان گفت این سوال کاملا اشتباه است. مارک های زیادی از مواد کاشت ناخن وجود دارند و نمیتوان یک برند را به قطعیت بهترین مارک مواد کاشت ناخن دانست. با گران شدن قیمت دلار و مواد کاشت ناخن باید موادی را انتخاب کنید که علاوه بر بالا بودن کیفیت قیمت مناسبی نیز داشته باشد. یکی از برند هایی که علاوه بر کیفیت بالا قیمت مناسبی نیز دارد مواد کاشت ناخن دو نیل Do Nail می باشد. هر برندی محصولی معروف دارد. سعی می کنیم در مطلبی کوتاه راهکاری برای انتخاب مواد کاشت ناخن به شما ارائه دهییم تا بتوانید نسبت به میزان مهارت، مبلغی که برای خدمات خود از مشتریان دریافت می نمایید بدون تعصب روی مارک خاصی بهترین انتخاب را در خرید داشته باشید. در واقع انتخاب مارک کاشت ناخن بستگی به خیلی چیزها دارد.

بهترین انتخاب مواد کاشت برای هنرجویان ناخن چیست؟

اگر هنرجوی کار ناخن هستید و تازه شروع به کار کردید توجه داشته باشید که محصولاتی که تهیه می نمایید ترجیها از برند های با کیفیت خوب و قیمت مناسب و ارزان باشد، باور کنید مواد گران قیمت تاثیری در آموزش و تمرین شما نخواهند گذاشت و میزان بسیاری از مواد خود را هدر خواهید داد و مجبور هستید رایگان برای آشنایان خود کاشت نمایید. این باور که مارک هایی که قیمتی پایین دارند کیفیت خوبی ندارند کاملا اشتباه است. این محصولات حتی به ناخن کاران حرفه ای نیز پیشنهاد می شود.

ناخن کاری حرفه ای هستید؟ موادی که استفاده می کردید زیاد گران شده ؟

اگر ناخن کاری با سابقه هستید و با بالا رفتن قیمت های مواد کاشت ناخن درآمد تان پایین آمده است، از تغییر مارک مواد خود نترسید، میتوانید مارک هایی را با قیمت مناسب تر و کیفیت خوب تهیه نمایید بدون اینکه لطمه ای به کار شما وارد شود. اکر در این امر مشکل دارید، با متخصصین ما در ارتباط باشید.

در سالن های لوکس با قیمت های بالا کار می کنید؟

اکر در سالن های لوکس با قیمت خدمات بالا کار می نمایید به شدت توصیه میکنیم کیفیت محصولات خود را بالا ببرید و از رضایت مشتریان خود لذت ببرید. می توان گفت هر گرانی هم بی دلیل نیست، فقط با تحقیق درباره برند انتخابی خود از اصالت و کیفیت محصول اطمینان حاصل نمایید.

آیا همه مواد کاشت ناخن باید از یک برند باشند؟

در جواب این سوال قطعا می توان گفت خیر، این باور که هر برندی فقط با محصولات خودش سازگاری دارد حرفی کاملا اشتباه است. در واقع شما می توانید هر محصولی را دوست دارید از هر برندی تهیه نمایید و کار خود را انجام دهید.

فروش و مشاوره لوازم کاشت ناخن